top of page

Pediatrik Ergoterapi


Pediatrik ergoterapi, okul, oyun, eğlence ve giyinme ve beslenme gibi kişisel bakım becerileri dahil olmak üzere tüm aktivitelerde çocuğun katılımını, başarısını ve bağımsızlığını en üst düzeye çıkarmak için uzman yaklaşımları ve teknikleri uygular.
 
Pediatrik ergoterapistler 18 yaşına kadar olan bebek, çocuk ve gençler ile çalışır. Çocuk gelişimi ve pediatrik hastalıkları konusunda uzman bir anlayışla, daha sonra belirli sorunları ele alarak ergoterapi planı hazırlamak için, çocuğun neden bazı görevleri yerine getirmekte zorlandığını analiz ederler.

Pediatrik Ergoterapi Nedir?

Karmaşık Sağlık İhtiyacı Olan Çocuklar

Bazı çocuklar, karmaşık fiziksel ihtiyaçlarla bize geleceklerdir. Deneyimli pediatrik uzman terapistlerin sunduğu hizmetler arasında splintler, ev uyarlamaları, ev tavsiyeleri, ekipman ve çevre kontrol sistemleri ile ilgili profesyonel rehberlik, oturma & postürel(duruş) yönetimi ve hareket& el kullanımı bulunmaktadır.
 

Bizim Yaklaşımımız

Bizim Yaklaşımımız
Bir çocuğun yaşadığı herhangi bir zorluğun yönetimi için ebeveynlere, bakıcılara ve okullara zamanında ve pratik tavsiyelerde bulunmayı amaçlıyoruz. Çocuğun zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmak 24 saatlik bir yaklaşım olmalı, sadece ergoterapisti ile geçecek seansın zamanına odaklanılmamalıdır. İşbirlikçi yaklaşımımız, bir çocuğun bağımsızlığını en üst düzeye çıkarmaya yönelik bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağlamak için, çocukları günlük yaşamlarında kuşatan ve desteklemeyi amaçlayan insanlara da gerekli becerileri kazandırmayı amaçlar. Bizim rolümüz, çocuklara ve ailelerine mümkün olan en kısa sürede, uzman terapistlerin verdiği sonuç odaklı ergoterapi ile mümkün olduğunca bağımsız olmalarına yardımcı olmaktır.
 
Değerlendirmelerimizin ve tavsiyelerimizin her çocuğun benzersiz ortamı ile ilgili olmasını sağlamak için ev ve okul temelli ergoterapi planları hazırlarız.

bottom of page