top of page

Çocuğunuz Öfke Krizleri Yaşıyor Mu?

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023


Çocuğunuz size tepkisini kontrol edilemeyen Öfke Krizleri ile mi gösteriyor? Birkaç çeşit Öfke Krizi vardır. Belirli bir duruma tepki olarak ortaya çıkan Öfke Krizleri vardır ve günlük durumlarda tekrar tekrar meydana gelen türde Öfke Krizleri vardır. Öfke Krizi ilk olduğunda, kişi belirli durumlarda olumsuz tutum ve tepkisini gösterecektir. Bazı uzmanlara göre diğer bir Öfke Krizi türü, kişinin sevmediği ama orada olduğu için yaptığı bir şeye verdiği tepkidir. Bu gibi durumlarda kişi bu atakları tetikleyen durumları tespit edememiştir ve kendi davranışının farkına varmadan diğer bireylere karşı olumsuz davranışlar sergileyebilir.

Ergoterapi ile Çocuklarda Öfke Davranış Problemi ?Ergoterapi, çocukların öfke sorunlarını yönetmelerine yardımcı olabilir. Ergoterapistler, çocuklara terapötik teknikleri kullanarak sorunları ifade etmeleri ve çözmeleri için bir yol sağlar. Terapi, çocukların olumsuz davranışlarını oyuncaklarla oynamak gibi kelimelerden başka yollarla ifade etmelerini sağlar. Kendilerini en uygun şekilde ifade etme fırsatı verilir. Zamanla kendilerini nasıl ifade etmek istediklerini seçebilecekler.


Ergoterapistler Bu Probleme Nasıl Bir Çözüm Sunar?


Ergoterapistler, aşırı öfkeye eğilimli çocukların temel nedenini anlamaya çalışırlar. Temel neden, bir aktiviteyi kaybetme konusundaki hayal kırıklığı, fazladan yardıma ihtiyaç duyma veya uygun bir aktivite olmadığı için utanma olabilir. Önce durumu değerlendirecekler ve ardından çocuğun normal zihnine geri dönmesine yardımcı olacak çözümler sunacaklar. Terapist, öğrencinin kötü duygulara nasıl tepki vereceğini değiştirmesine ve duygularını ve davranışlarını değiştirmesine yardımcı olacaktır. Ergoterapist, hoşunuza giden aktiviteleri bulmanıza da yardımcı olmalıdır. Bir ergoterapist ile çalışarak yaratıcılık sevincini koruyabilir ve sağlıklı bir çocuk sağlayabilirsiniz.


17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page