top of page

Çocuğunuz İstediği Olmadığında Ağlıyor Mu ?

Güncelleme tarihi: 12 Oca

Çocuğunuz istediğini alamayınca size tepkisini ağlayarak gösteriyor mu? Bu ilginç bir soru. Bir çocuk hayal kırıklığına uğradığında ve size şikayet ettiğinde, küçük bir çocuk ne hissettiğini size hissettirmeye çalışırken, olgun bir çocuk gözünüzün içine bakıp böyle davranır. Her iki durumda da aklını okuyabilir ve ne istediğini öğrenebilirsiniz. Bu noktada istediğini elde etmek için baskıya değil desteğe ihtiyacı olacaktır. Baskı sadece hayal kırıklığına yol açarken, destek başarıya götürür. Ancak ağlayan her çocuk mutlaka hüsrana uğramaz. Bazen incindiklerinde ağlarlar ve incindiklerinde bile acı hissetmezler. Çocuklarda ağlama normal bir olay olarak kabul edilir. Daha kolay hüsrana uğrayan çocuklar, saldırganlık gibi öfkeye meyilli sorunlara daha yatkın olma eğilimindedir ve bu, bazı çocuklarda yaygın hale gelmiştir.
Ergoterapi ile Çocuklarda Davranış Problemi ?


Ergoterapi, çocukların kontrol edemeyecekleri olumsuz alışkanlıkların üstesinden gelmelerine yardımcı olabilir. Kalıtsal davranışları değiştirmek zordur. Ebeveynler ve çocuklar, davranış problemlerini çözmek için birlikte çalışabilir ve çocukların olumlu ve başarılı davranışlar sergilemeleri için fırsatlar sağlayabilir. Davranış problemi olan çocuklar sosyal becerilerini geliştirecek ve topluma daha fazla güven duyacaklardır. Ayrıca doğru davranışları fark edebilecek ve bunları çözmek için doğru seçimleri yapabileceklerdir. Daha mutlu olacaklar ve hayattan daha çok zevk alacaklar, bu da ebeveynlerini daha mutlu edecek.

Ergoterapistler Bu Probleme Nasıl Bir Çözüm Sunar?

Ergoterapistler, temel nedeni haykırarak çocuklara yaklaşımı açıklamaya çalışırlar. Terapistler, en iyi terapiyi sağlamak için çocuk, aile ve ebeveynlerle birlikte çalışır. Çocuğun ilişkisini geliştirmek için gözlemler, fiziksel egzersizler yapar ve ebeveynlerle birlikte çalışırlar. Bu faktörler çocuğun kendini daha iyi hissetmesini sağlar ve terapiye geri dönmesini sağlar.


13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page