top of page

Beynin Alt Bölümleri Çalışmadığında Öğrenme Gecikir

Güncelleme tarihi: 18 Oca 2023

Bir infant beyninin, yaşamı boyunca öğrenmek için ihtiyaç duyacağı tüm beyin hücrelerini içerdiğini biliyor muydunuz? Bunu yeni doğmuş bir bebeğin beyninin yetişkin beynin yaklaşık üçte biri kadar olduğu ancak konuşma, dil, denge, koordinasyon, yürütücü işlevler ve duyusal girdiyi geliştirmek için ihtiyaç duyduğu tüm mekanik bilgilete sahip olduğu bilgisine ekleyin.
Beynin büyümesi, gelişmesi ve işlevleri büyüleyici. Bir bebek doğduğunda, kol ve bacak hateketleri denizanasına benziyor olsa dahi gerçek şu ki, beyin özellikle okul dönemindeki yüksek öğrenme işlevleri için şaşırtıcı bir hızla gelişiyor.


Yaşamın ilk 6 ayında beyin gelişimi, duyularımızı geliştirmek için motor becerilere ve duyusal işleme odaklanır. Tüm bu çalışmaların amacı beyni yüksek öğrenme işlevlerine hazırlamak içindir.Çocuğunuzun gelişimini izlerken, onun tamamen gelişmesini engelleyen duyusal, işitsel, vestibüler veya görsel sistemler ile ilgili sorunları olduğunu fark ederseniz, öğrenme davranışları, dikkat ve odaklanmış dikkatleri konusunda ek yardıma ihtiyaçlaı olabilir.

Çocuğunuz öğrenme gecikmeleri, parmak ucu yürüme, W oturuş, yatak ıslatma, zayıf denge ve koordinasyon, az gelişmiş vestibüler ve proprioseptif sistemler ve motor planlamada sorunlar ile mücadele ediyorsa bunlar sinir sistemimin az gelişmiş olduğunun göstergesi olabilir.

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page