top of page

ERGOTERAPİ İLE İYİLEŞME SÜRECİ

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023

Amerika Ergoterapi Derneği, çocuk ergoterapistlerinin ve ailelerinin çıkarlarını temsil eder. Çocuklar için ergoterapi, son derece uzmanlaşmış bir çocuk bakımı türüdür. Psikoloji, bilişsel psikoloji ve mesleki tıp dahil olmak üzere birçok bilim dalından yöntem ve araçlar kullanır. Bu tedavi işitme, nörolojik ve fiziksel engelli birçok çocuk için uygun olabilir.


Otizm Spektrum Bozuklukları (ASD), çocuk engelinin bir örneğidir. Otizm Spektrum Bozuklukları (ASD) ergoterapi ile tedavi edilebilir. Bu, engelli çocuklara diğer çocuklar için kolay olan görevleri nasıl yapacaklarını öğretmek için birçok farklı araç ve teknik kullanan bir yöntemdir. Ergoterapi, çocuklara başkalarıyla nasıl etkileşime gireceklerini ve gelişimi teşvik etmek için uygun yüz ifadeleri ve el hareketlerini nasıl kullanacaklarını öğretir. Terapötik ve öğretim tekniklerini birleştirmenin OSB semptomlarını önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir.


Duyusal disfonksiyon (SIDS) olarak da bilinen Duyu Bütünleme Bozukluğu (SID), mesleki terapinin yardımcı olabileceği başka bir çocuk sakatlığı türüdür. SIDS, çocukların solunum veya dolaşım kapasitesinin azalmasına neden olan bir durumdur. Bu onların rahatlamasını ve uykuya dalmasını zorlaştırır. SIDS ayrıca uyku apnesi ve ani bebek ölümü sendromuna da neden olabilir. Mesleki terapi, çocukta sakinliği teşvik ederek ABÖS ile ilgili yaralanma veya ölümü önlemeyi amaçlar. Ergoterapi, Otizm Spektrum Bozukluğu olan çocuklarda olumlu davranış değişikliklerini teşvik etmeye de yardımcı olabilir. Düzenli bir uyku programı oluşturmalarına ve sürdürmelerine yardımcı olur. Bu stratejiler, otistik çocuklar için yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarda gösterilmiştir.


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page