top of page

ERGOTERAPİNİN DİSLEKSİ TEDAVİSİNE ETKİSİ

Güncelleme tarihi: 14 Oca 2023

Ergoterapinin disleksi tedavisi üzerindeki etkisi, disleksi ve öğrenme güçlükleri alanında çok tartışılan bir konudur. Bir profesyonel tarafından zekası değerlendirilen bir çocuğun disleksi tedavisi hakkında bilgi almış olması muhtemeldir. Bir çocuğun disleksi teşhisini aldıktan sonraki ilk görevi, genellikle çocuğun öğrenme güçlüğünün çocuğun öğretmeni ve çocuğun uğraşı terapisti ile tartışıldığı bir yeniden eğitim seansıdır.
Disleksi bir öğrenme engeli olarak kabul edildiğinden, birçok okul, seçtikleri meslekte başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için disleksikler için bireyselleştirilmiş programlar uygulamaktadır. Pek çok durumda, bir çocuğun öğrenme güçlüğüne daha iyi uyum sağlamak için yeni öğretim stratejileri oluşturulmaktadır. Disleksi çocuğun anlama, planlama ve organizasyon becerileri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceğinden, birçok öğretmen çocuğu eğitmenin en etkili yöntemlerini bulmak için çocuğun eğitim danışmanıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır. Birçok disleksik, başlangıçta kendi özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir eğitim aldıktan sonra öğrenme yeteneklerinde önemli bir gelişme olduğunu bildirmektedir. Disleksi deneyimi olan bir ebeveyn veya öğretmenseniz, okulunuzun eğitim danışmanıyla ergoterapinin disleksi tedavisi üzerindeki etkisini tartışmak sizin yararınıza olabilir.


Bir eğitim danışmanı, disleksik bir öğrencinin özel ihtiyaçlarına aşina olacaktır. Çocuğunuz için bir eylem planı bulmanın yanı sıra, disleksiyi tedavi etmenin en etkili yollarından birini önerebilecekler. Çocuğunuzun bir ebeveynden veya bir ergoterapistten bireyselleştirilmiş eğitime ihtiyacı olsun, eğitim danışmanı çoğu durumda gerekli rehberliği sağlayabilir. Çocuğunuzun öğrenme güçlüklerini gidermek için ergoterapi kullanma olasılığını araştırmak istediğinizi düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bir eğitim danışmanıyla iletişime geçmelisiniz.


18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentar

Tidak Dapat Memuat Komentar
Sepertinya ada masalah teknis. Coba sambungkan kembali atau segarkan halaman.
bottom of page