top of page

ERGOTERAPİNİN DİSPRAKSİ TEDAVİSİNE ETKİSİ

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023

Ergoterapinin çocuklarda dispraksi tedavisi üzerindeki etkisi, uzmanlar tarafından dispraksinin önlenmesi ve hafifletilmesi için en umut verici yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Yöntem, dispraksiden etkilenen omurganın kaslarına çekiş sağlayan özel bir cihazın kullanılmasını içerir. Ergoterapi tedavisi, masaj gibi alternatif tedavileri de içerebilir. Birkaç araştırmacı, fizik tedavinin bazı dispraksi türleri ile baş etmede etkili olduğu ve hatta bu durumdaki çocukların tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olduğu konusunda hemfikirdir. Bu tür çocuklar için duyu bütünleme tekniği adı verilen başka bir teknik de kullanılmaktadır.

Erken yaşlarda terapi gören çocukların dispraksi tedavisi hedeflerinde başarılı olma şanslarının çok daha yüksek olduğu söyleniyor.

Çocuk küçükken, uzmanlar çocuğun iyi motor becerileri geliştirmesine yardımcı olabilir. Motor beceriler, ayrıntılara dikkat, dengeleme, duruş ve hareketi içerir. Bu beceriler, çocuk işlerin nasıl yapılacağını ve nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsa çok önemlidir. Uzman, en çok ihtiyacı olan çocuklar için Ergoterapi önerebilir. Ergoterapinin çocuklarda dispraksinin tedavisi üzerindeki etkisi umut verici olabilir.


Çocuk Ergoterapisti, çocuğun motor becerilerini güçlendirmesine yardımcı olacaktır. Bu onun işleri doğru şekilde yapmasını sağlayacaktır. Güçlü motor becerileri ile çocuk kolaylıkla hareket edebilecek ve vücudu üzerinde daha iyi kontrol sahibi olacaktır.15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page