top of page

ERGOTERAPİNİN GÜNDELİK HAYATA ETKİSİ

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023

Ergoterapi, fiziksel veya zihinsel öğrenme güçlüğü olan kişilerin normal bir yaşam sürmelerine yardımcı olan bir sağlık dalıdır. Bu terapistler, günlük aktivitelere yardımcı olacak çocukların hayatının birçok yönüne yardımcı olabilir. Çocuğunun yaşam kalitesini yükseltmek isteyen ebeveynler, çocukları için bir ergoterapist ile çalışmaktan yararlanabilirler. Birçok çocuk engellilik nedeniyle ebeveynlerini kaybetti. Burada çocuk ergoterapisi devreye girer. Terapist, çocuğun becerilerinin gelişmesine yardımcı olur, onu tuvalet kullanmak veya evde yemek pişirmek gibi basit görevleri yapmak için eğitir.


Ergoterapinin yaşamınız üzerinde birçok olumlu etkisi olabilir. Ergoterapi yardımı alan çocuklar, daha fazla kendine güvenin yanı sıra daha iyi sağlık ve esenlik bildirdiler. Ebeveynler, çocuklarının yeni ortama uyum sağlamasına yardımcı olmak için OT'den tavsiye ve eğitim kaynakları da alabilir. Ergoterapinin etkileri, çocukların okul çalışmalarında da belirgindir. Ergoterapi desteği alanlar okula odaklanmayı, arkadaş edinmeyi ve çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmeyi daha kolay buluyorlar.


Ergoterapinin çocuklar için faydaları çoktur. Çocuğun yemek yeme, tuvalete gitme, okula gitme, yemek yapma, temizlik yapma, bilgisayar kullanma gibi günlük aktivitelerini gerçekleştirme becerisini geliştirebilir. Bir meslek terapisti, çocuğun gelişmesine ve iyileşmesine yardımcı olabilir.


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page