top of page

ERGOTERAPİNİN ORGANİZASYON BECERİLERİNE KATKISI

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023

Ergoterapinin organizasyon becerilerine katkısı yeni bir şey değil. Ergoterapistler, değerli uzmanlıklarını, çocukları etkileyen çeşitli fiziksel, zihinsel ve öğrenme bozukluklarıyla ilgilenen kuruluşlara yıllardır katkıda bulunuyorlar. Ergoterapistler, ebeveynlerin, özellikle küçükken, çocukların büyümesi ve bakımıyla ilgili sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olur. Daha sonra bu çocuklara öz disiplin, işbirliği, sosyalleşme, sabır gibi temel becerilerin kazandırılmasında öğretmenlere yardımcı olur ve sosyal ilişkilerini olumlu yönde geliştirmelerine yardımcı olurlar.
Ergoterapi, çocuk ergoterapisti ile birlikte bu konuda çok önemli bir rol oynar. Hastaların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal refahını geri kazanmaya ve normal yaşam sürmelerine yardımcı olan ergoterapi teknikleri. Ağrıdan kurtulmaya, engelliliği en aza indirmeye ve ilgili çalışanların üretkenliğini artırmaya yardımcı olurlar. Ergoterapi tedavileri çocukların psikolojik gelişiminde önemli rol oynar ve bu tür çocuklarda davranış sorunlarının ve diğer öğrenme bozukluklarının azaltılmasına yardımcı olur.


Bir çocuğun erken çocukluk döneminde sosyal becerileri, öz disiplini, işbirliğini ve sabrı öğrenmesi çok önemlidir. Çocuk ergoterapisti ile birlikte ergoterapi, ebeveynlerin çocuklarına bu tür becerileri öğrenmesini sağlamada yardımcı olur. Daha sonra, bu beceriler çocuğun okulda daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla, Ergoterapi ve çocuk ergoterapistinin birbiriyle ilişkili olduğu ve hastaların yararına birbirini tamamladığı açıktır.


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page