top of page

ERGOTERAPİ SEANSLARI NE KADAR SÜRÜYOR

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023

Bir ergoterapi seansının uzunluğunu tahmin etmenin birçok yolu vardır. Bu seanslar 45 dakikadan iki saate kadar sürebilir. Ergoterapistler, yedi günlük bir çalışma haftasında problem alanı ihtiyacı yoğun değilse yalnızca bir seanslık terapiye ihtiyacı olduklarını bildirmektedir. Ergoterapistler, ortalama bir ergoterapi seansının haftada 1 ila 3 seans sürmesi gerektiğini öne sürüyorlar. En uzun süren seanslar, aralarında sadece kısa molalar olan hafta boyunca gerçekleşen seanslardır.

Ergoterapistler, bir terapi seansını tamamlamak için gereken süreye ilişkin tahminler de dahil olmak üzere, danışanlara önemli bilgiler sağlayabilir. Bu, danışanlardan aldıkları hizmetlerden memnuniyetleri hakkında geri bildirimleri ve ayrıca ergoterapistlerle çalışırken yaşadıkları herhangi bir aksilik veya ilerlemeyi içerir. Ergoterapi ekibi, yararlı olması için bu bilgileri sağlamalıdır. Bu, her hastanın geribildiriminin sadece uğraşı terapistleri tarafından değil, uğraşı terapisi ekibinin bir üyesi tarafından gözden geçirilmesi gerektiği anlamına gelir. Ergoterapistler, hastalardan gelen tüm geri bildirimlerin hastalara en iyi şekilde nasıl yardım edileceğine karar vermede yardımcı olarak kabul edildiğinden emin olmalıdır.


Ergoterapistinizin sizinle iletişim kurmak ve çalışmak için ne kadar zaman harcadığını ölçmekte güçlük çekiyorsanız, bağımsız bir terapist size yardımcı olabilir. Bir ergoterapist, müşterilerle çalışırken kendilerini rahat hissettiklerinde ve bir şeye ne zaman çok fazla emek harcadıklarını fark edebildiklerinde en etkilidir. Birçok ergoterapist, danışanlarıyla en çok zaman geçirmelerini sağlamak için bağımsız bir ergoterapi danışmanının hizmetlerinden yararlanır. Bu olduğunda sonuçlar inanılmaz olabilir.


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page