top of page

DUYU BÜTÜNLEME TERAPİSİ SEANS ÜCRETLERİ

Güncelleme tarihi: 12 Oca 2023

Birbirini sıklıkla tamamlayan iki alan ergoterapi ve duyu bütünleme terapisidir. Ergoterapi, sınıf gibi çeşitli etkileşimli ve sosyal ortamlarda yeteneklerini geliştirecek eğitimler vererek engelli bir çocuğa veya yetişkine yardım etmenin bir yoludur.Gündelik Hayatı düzenlemede ve sosyal gelişimi sağlamak gibi konularda yardımcı olabilirler. Çocuklar genellikle gelişimsel olarak en engelli olduklarından, bir çocuk ergoterapisti onlarla çalışacaktır.


Bu bireyler, geniş alanlarda veya yüksek seslerin çevresinde çalışabilmek için özel eğitim ve öğretime ihtiyaç duyarlar. Bir çocuk için bir Ergoterapi tedavi programı başlatmak istiyorsanız, ortalama Duyu Bütünleme Terapisi seans ücreti edinilecek beceriler düşünüldüğü zaman çok düşüktür. Bunun nedeni, bu seansların çok ciddi duyu bütünleme sorunları veya çok gelişimsel engelleri olan çocuklar için ayrılmış olmasıdır.
Duyu Bütünleme terapi seans ücretleri, bir Ergoterapistin maliyetinin kabaca yarısı kadardır. Bunun nedeni, Ergoterapistlerin otizmli ve diğer gelişimsel engelleri olan çocuklarla çalışma konusunda daha deneyimli olmalarıdır. Hastalarıyla daha etkili olabilirler ve onlar için en iyi tedavileri bulabilirler. Daha ucuz olmasına rağmen, çalışmalarının kalitesi sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Otistik bir çocuğun okula gitmesine ve çalışmasına yardımcı olmak, el çırpma veya parmak ovma semptomlarını tedavi etmekten daha fazla çaba gerektirir.

Dikkatli olursanız, yeterince dikkatli görünüyorlarsa, çocuğunuz için daha düşük fiyatlı terapi seansları bulabilirsiniz. Bazı okullar, kolejler ve sağlık sigortası kurumları, otizmli veya diğer bozuklukları olan çocuklar için daha düşük fiyata terapi seansları sunar. Otizm terapileri sunan birçok yerel kuruluş var. Bu kuruluşların çoğu, yaşadığınız yere bağlı olarak düşük maliyetli seçenekler sunar. Bu, daha düşük bir fiyata yüksek nitelikli bir terapist bulabileceğiniz anlamına gelmemektedir.229 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page